Zarząd Województwa Podkarpackiego ogłasza zaproszenie do składania propozycji wspólnego przygotowania projektów w ramach Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa (EIS), poprzez Program Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020

Celem zaproszenia jest wyłonienie najciekawszych pomysłów i inicjatyw o charakterze ponadnarodowym, które mogą być realizowane jako projekty partnerskie, wspólnie z Województwem Podkarpackim.

Przedstawione propozycje powinny być dojrzałe i przemyślane, tak aby w krótkim okresie było możliwe opracowanie szczegółowych założeń projektów. Poszukujemy projektów, które będą oddziaływały transgranicznie, w szczególności propozycji dla których pomysłodawca prowadzi lub nawiązał współpracę z podmiotem, który byłby odpowiedzialny za realizację projektu na terenie Ukrainy lub Białorusi. Regiony objęte wsparciem programu oznaczono na mapce kolorem zielonym.

 

map.jpg

Możliwe jest uzyskanie wsparcia w wysokości do 2,5 mln euro przy maksymalnej intensywności 90 % kosztów kwalifikowalnych. W przypadku celu tematycznego Promocja kultury lokalnej i zachowanie dziedzictwa historycznego (CT3), przewidziano również możliwość realizacji małych projektów - poziom dofinansowania od 20 tys. do 60 tys. euro.

Do dzielenia się swoimi propozycjami zapraszamy m.in. organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego i administracji rządowej, instytucje kultury itp. Istotą projektów jest ich wspólna realizacja z partnerami z Ukrainy i/lub Białorusi, dlatego dotychczasowa współpraca partnerska jest niezwykle istotna. Cele tematyczne programu znajdują się w zał. nr 1.

Propozycję można zgłaszać na załączonym formularzu (zał. nr 2), wyłącznie droga elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 31 października br.

UWAGA:

  • Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie zastrzega sobie prawo kontaktowania się tylko i wyłącznie z autorami wybranych inicjatyw.
  • Zgłoszone pomysły i inicjatywy mogą zostać wykorzystane przez UMWP w przyszłości
    w przypadku pojawienia się możliwości sfinansowania projektu z innych środków.

Szczegółowe informacje na temat zasad naboru wniosków w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020, znajdują się na stronie: http://pl-by-ua.eu/pl

Załączniki:
Pobierz plik (zał. nr 1.docx)zał. nr 1.docx[ ]20 kB
Pobierz plik (zał. nr 2.docx)zał. nr 2.docx[ ]13 kB