Regionalne Obserwatorium Terytorialne

Logo Regionalnego Obserwatorium Terytorialnego
Logo Podkarpackie przestrzeń otwarta

Konferencje

Logo Regionalne Obserwatorium Terytorialne

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Regionalne Obserwatorium Terytorialne, znajdujące się w strukturze Departamentu Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie organizuje konferencję pn. Społeczeństwo i gospodarka województwa podkarpackiego w nowej rzeczywistości, która odbędzie się w dniu 23 listopada 2023 r.

Konferencja organizowana jest w ramach projektu pn. Wsparcie działalności Regionalnego Obserwatorium Terytorialnego w procesie dostarczania niezbędnej wiedzy do zarządzania rozwojem regionu RPO WP 2014 – 2020 ze środków Pomocy Technicznej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Wydarzenie będzie miało charakter stacjonarny. Konferencja odbędzie się w Hotelu Prezydenckim, ul. Podwisłocze 48, 35-309 Rzeszów.

Konferencja poświęcona zostanie uwarunkowaniom gospodarczym i demograficznym funkcjonowania regionu w zmieniającym się otoczeniu. Ponadto w ramach konferencji podsumowany zostanie projekt realizowany przez Regionalne Obserwatorium Terytorialne. W ramach konferencji przewidziany jest także panel dyskusyjny pn. Determinanty rozwoju regionalnego województwa podkarpackiego (perspektywy ekonomiczne i społeczne), w którym przedstawiciele różnych instytucji podzielą się wiedzą i doświadczeniem w zakresie realizowania polityki rozwoju regionalnego województwa podkarpackiego.

Organizowane wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli różnych środowisk: rządowego, naukowego, społecznego oraz samorządu terytorialnego z terenu województwa podkarpackiego, w tym do przedstawicieli podmiotów i instytucji dysponujących wiedzą, doświadczeniem i danymi użytecznymi w procesie monitorowania zmian społeczno-gospodarczych zachodzących w regionie.

Liczba uczestników konferencji stacjonarnej jest ograniczona:

  • forma stacjonarna 80 osób.

Osobą do kontaktu w przedmiotowej sprawie jest Pani Aleksandra Mucha tel. 17 743 32 26, adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Agenda Konferencji (docx, 60.73 KB)

Szanowni Państwo,

serdecznie dziękujemy Państwu za udział w konferencji pn. Społeczeństwo i gospodarka województwa podkarpackiego w nowej rzeczywistości.

Mamy nadzieję, że konferencja przybliżyła Państwu najważniejsze zagadnienia dotyczące kwestii uwarunkowań gospodarczych i demograficznych funkcjonowania regionu w zmieniającym się otoczeniu. Prezentacja badań oraz dyskusja przeprowadzona podczas wydarzenia pokazały, jak ważnym elementem jest systematyczne monitorowanie sytuacji społeczno-gospodarczej województwa podkarpackiego oraz wzmacnianie kapitału społecznego jako istotnego elementu dla rozwoju społeczeństwa na wielu płaszczyznach. Kapitał społeczny przede wszystkim umożliwia współpracę i kooperację między ludźmi, co może prowadzić do wzrostu efektywności działań i rozwiązywania problemów społecznych.

Mamy nadzieję, że wnioski z prezentowanych analiz oraz dyskusja przeprowadzona podczas wydarzenia przyczynią się do jeszcze lepszego kształtowania rozwoju społeczno-gospodarczego województwa podkarpackiego.

Materiały pokonferencyjne:

  1. Prezentacja pt. Diagnoza sytuacji społeczno-gospodarczej oraz możliwości rozwoju województwa podkarpackiego w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu (plik PPTX, 8.71 MB)
  2. Prezentacja pt. Polityka spójności jako czynnik wzmacniający potencjały rozwojowe województwa podkarpackiego. Wpływ członkostwa w UE na sytuację społeczno-gospodarczą regionu (plik PPTX, 1.49 MB)
  3. Prezentacja zrealizowanych badań w ramach projektu przez Regionalne Obserwatorium Terytorialne (plik PPTX, 5.51 MB)
  4. Prezentacja pt. Sytuacja społeczno-ekonomiczna w województwie podkarpackim w świetle raportu „Przegląd regionalny. Województwo podkarpackie 2022” (plik PPTX, 7.7 MB)
  5. Prezentacja pn. Społeczeństwo obywatelskie i kapitał społeczny (plik PPTX, 7.99 MB)

Logotypy FE Program Regionalny Rzeczpospolita Polska Województwo Podkarpackie Europejski Fundusz Społeczny